Dlouhé zimní období

18.01.2018

Čas nám pokročil a než jsme se nadáli, ladně jsme vpluli do nového roku. Za dva měsíce co už u nás holky jsou, jsme ani přes takřka stálou nepřízeň počasí v rámci možností nelenili a snažili se s prací pokročit co nejvíce kupředu. Kromě věčných zápasů s bahnem, srnkami v ohradě a silným nárazovým větrem jsme si užili i pár krásně zasněžených dnů, ale i pár těch skoro jarních. Při nich jsme nelenili a holky jsme povýšili z mladých volně pasoucích se slečen na dospívající dámy. Hurá, máme obsednuto. A jak to tak u haflingů chodí, jak jinak než bez sedla a ve výběhu.

Bylo krásně a byla sobota. Výhled do kopců nad domem lákal k vyjížďce, jedinou překážkou bylo, že jsme doposud neměli ani jednoho obsednutého koně, na kterém by se dalo z jeho hřbetu alespoň na chvíli načerpat slunko v krásných kopcích kterými jsme obklopeni. A bylo jasno. ,, Nekoňák,, taktně nadhodil zmínku o oném ježdění a ,,koňák,, s radostí uvítal odložení všech domácích povinností a společně šli blondýnkám oznámit jakou botu na ně právě ušili. :D Čtyřletá Bella je sice potvůrka mazaná a zkouší zda člověk opravdu myslí vážně to co po ní žádá, ale když zjistí, že její rádoby vzdory jsou marné, je to vzorný pracant. Mladší Bonny, po domácku Bonduélka, je povahově úplně jiná. Je to taková křehká víla něžně se nesoucí na svých blond nožičkách, a ačkoliv je neskutečně vnímavá a ochotná oddaně spolupracovat, občasné její reakce jsou překotné a typické pro mladého koně, na které má samozřejmě nárok. Jestli se mi někdy podaří jí vyfotit když se bude opět něčemu divit, i bych se vsadila, že pobaví minimálně polovinu virtuálního světa. Její výraz vypadá jako u šneka který právě vypil Redbull, vyvalil obě očka až na vrch hlavy a snaží se vystřelit z ulity. Každopádně ačkoliv proces obsedání zlehčuji, holky se na něj připravovaly poctivě každá dle svých potřeb a zvládly ho na jedničku. Starší Bella už teď v lednu spokojeně nosí sedlo s jezdcem, učí se základní manipulaci, výborně reaguje na hlasové podněty a práce s ní je jemná a na tak mladého koně až nad očekávání přesná. Mám z ní velkou radost. Bonduélka se šnečíma očima je o rok mladší, má tedy nárok na mírné škobrtání, ale i tak je velmi šikovná a troufám si říct, že Bellču brzy strčí do kapsy. Zatím ochotně capká pod jezdcem bez sedla a sedlo nosí na zádech samostatně.

Za poslední dva dny nás obtěžuje šílený nárazový vítr který brázdí napříč celou republikou. Tudíž využíváme zimního odpočinku v plné parádě a žvýkání sena a olizování solného lizu je teď v ohradách aktivitou číslo jedna.