Novinky po 5 měsících

04.09.2018

Hlásíme se po dlouhé době a máme pro Vás hned několik novinek. 

Od začátku dubna 2018 panovalo neobvyklé sucho a vedro až do začátku září 2018. Tráva nerostla, naopak - tráva byla všude spálená, stromy začali odumírat. Obec Ludvíkovice vyhlásila stav nouze o vodu. Na koních se nedalo jezdit, protože celý den trávily koně v přístřešku. 

1. novinka: 26. května 2018 se k nám přidal rodinný 8 letý valach Leon - Paint horse s úžasnou klidnou a velmi přátelskou povahou. I když je to opravdu obr, je to domácí mazel co si nechá vše líbit a vyhledává lidskou společnost.

2. novinka: 24. června 2018 jsme rozdělili velkou louku na 2 menší výběhy, travnatou jízdárnu a součástí je i menší uzavřené nádvoří, na kterém máme postavená uvaziště. Protože výběh stojí na jílovitém podloží a vzhledem k velkému suchu se nedaly kůly zarážet do země. Dokonce i mini bagr nebyl schopen vyhloubit díry větší než 15-20cm. Byl to tedy opravdu boj. Tato přestavba byla dokončena 29. června 2018.

Pomoc při rozdělování výběhů
Pomoc při rozdělování výběhů
Hotový výběh
Hotový výběh

3. novinka: 22. července se k nám přidal další kůň, nádherná a navíc k tomu již březí 6 letá Jessie - Paint horse s velmi nedůvěřivou povahou. Jessie byla do svých 6 let týraná. Lidskou společnost z počátku vůbec nevyhledávala. Byli jsme upozorněni, že jakmile ji vypustíme do většího výběhu, už ji nikdy nechytíme. Nenechala si sáhnout na hlavu a byla celkově velmi odměřená. V žádném případě nechtěla přijít k člověku. Strávili jsme s ní 2 dny téměř v kuse v odděleném výběhu na samotce, abychom ji poznali a měli možnost se s ní více osobně sblížit. Výsledkem bylo to, že jsme si získali její důvěru. Dalo nám to pár dní práce a naší energie, ale mělo to úspěch. Jessie k nám přijde, nechá si sahat na hlavu a celkově se chová klidně. Bude to ovšem stát ještě hodně práce. 

Jessie po prvé na lonži. Pochopili jsme, že tudy cesta nevede. Proto druhý den začalo sbližování přímo na jízdárně. 2 dny jsme s Jessi strávili v kuse, abychom si získali vzájemnou důvěru.
Jessie po prvé na lonži. Pochopili jsme, že tudy cesta nevede. Proto druhý den začalo sbližování přímo na jízdárně. 2 dny jsme s Jessi strávili v kuse, abychom si získali vzájemnou důvěru.

4. novinka: 3.9.2018 poník Luban si včera vydělal na seno prvních 200Kč  :D Je to sice málo, ale při těch všech nákladech, které nás stojí koně a vše okolo,  přičemž do konce srpna 2018 nám to nevydělalo ani korunu, je těch 200kč symbolický začátek lepších časů - doufejme. Přemýšlím, že si nechám zarámovat tuto symbolickou"dvou stovku".Když jsme ještě u té symboliky, všimnuli jste si jakého data byl naposledy napsaný poslední článek? Naposledy byl psaný 09.04.2018 a ten dnešní je psán 04.09.2018. To nám to pěkně vyšlo :)