Bella

17.04.2020

Našich koní si velmi vážíme a jsou to pro nás plnohodnotní partneři. Avšak jsme byli postaveni před zásadní rozhodnutí, a to snížit počet vlastních koní. V rámci naší vysoké časové zatíženosti jsme se po více jak roce rozhodování nakonec odhodlali Belle, krásné a hlavně neskutečně hodné kobylce haflinga, najít nový domov. 

Jedna z posledních fotek Bellči u nás na ranči
Jedna z posledních fotek Bellči u nás na ranči

Bellča je úžasný kůň s naprosto skvělým charakterem, miluje pozornost lidí, je naprosto spolehlivá na veškerou manipulaci i pro malé dítě. Při jejím výcviku jsme si dali opravdu záležet, proto jsme věděli, že pokud vybereme správného majitele, nebudeme se muset stydět za "to" co jsme prodali.

Bellču jsme původně chtěli mít jako koníka na agroturistiku. Narazili jsme na problém dnešní uspěchané a netrpělivé doby, kdy lidé u ničeho moc dlouho nevydrží, nic moc je nebaví a zároveň chtějí všechno hned a ideálně zdarma. Vyšli jsme z toho zklamaní a poučení. Zelený ranč jsme museli transformovat na něco jiného, než jsme původně zamýšleli. 

Po dlouhém vybírání nových majitelů jsme si už říkali, že si ji snad necháme, opravdu divná doba kolem nás je. Ale vyplatilo se počkat. Bellču si vyhlídli naprosto úžasní lidé od Litoměřicka z malého rodinného ranče, na kterém mimo jiné provozují i hipoterapie pro handicapované děti.  No bingo, to je ono. Bellča miluje pozornost lidí, drbání a různé otlapkávání a je opravdu trpělivá vůči dětem, jejich přítomnost ji doslova těší. Kromě občasného potěšení nemocných dětiček bude dělat parťačku "panu domácímu" z ranče a budou se společně s paní a její kobylkou toulat po lesích. Značka ideál :-) 

Bella a Bonny Q byly naši první koně a rozhodně jsme nezamýšleli, že bychom za pár let jednu nebo obě někam prodávali. Loučení pro nás nebylo vůbec lehké. Ale věděli jsme, že je to správná volba. Bellušku jsme nakonec 9. dubna 2020 odvezli, aby dělala radost tam, kde bude milovaná minimálně stejně jako byla u nás a co víc, bude mít denně nějaký program, který jí tak moc poslední dobou chyběl. S majiteli jsme domluveni, že kdyby nastal jakýkoliv problém z jejich strany ohledně vlastnictví Bellči, máme na ni předkupní právo. Tudíž kdyby měla být znovu (pevně věříme, že ne) prodána, vrátí se zpět k nám. 

Protože Bella a Bonny Q jsou sestry, obávali jsme se reakce Bonny Q při odvážení Belly. Byli jsme překvapeni jak to naprosto v pohodě Bonny Q zvládla. Je to dost možná i tím, že je teď daleko víc času na Bonny Q než kdykoliv před tím. 

Bella se po příjezdu na ranč v Litoměřicích ihned zkamarádila s poníkem. 

Bella se svým novým kamarádem
Bella se svým novým kamarádem

Z komunikace aktuálního majitele a fotek jsme nabyli dojmu, že Belle nic nechybí a je opravdu spokojená. Nyní žije u dobrých lidí a s velkým posláním tedy jako kůň, který má využití, pomáhá potřebným a hlavně má velkou pozornost :) 

Vzhledem k tomu, že je Bellča téměř "za barákem" určitě se na ni rádi pojedeme v budoucnu podívat jak se ji daří.

Na památku ještě přikládáme poslední společný video s Bellou na večerní svolávání:

Moc si přejeme, aby dělala Bella novým majitelům radost, užitek a aby byla v novém domově šťastná.


Bellča nyní pomáhá potřebným
Bellča nyní pomáhá potřebným

Bellí, přejeme Ti mnoho a mnoho spokojených let prožitých ve zdraví, s laskavou péčí a v pohodě :-)