Plný stav

24.04.2020

Nejednou jsme se na to chtěli vykašlat, zrušit to a prostě skončit s čistou hlavou, jet někam na dovolenou tak jako to dělají všichni...

Při naší velké vytíženosti rozjet ranč z ničeho ve dvou lidech (zároveň s budováním ranče jsme chodili oba do práce na 8-12 hodin, starali se o penzion a ubytované hosty, dělali veškeré práce okolo domu a zahrady a jako bonus jsme ve stejné době čekali miminko... no a pak tu máte takové věci jako blog, focení, zpracování fotek, natáčení, stříhání a edit videí a milion jiných věcí), nebylo vůbec jednoduché.

Byla to doba, kdy jsme si často "sáhli" fyzicky, psychicky i finančně na samé dno našich možností. V této souvislosti bychom rádi poděkovali naší rodině a blízkým kamarádům, kteří nám v nejhorších chvílích často vypomáhali a stále vypomáhají. Bez nich by to taky nešlo :)

Naší původní vizí byla agroturistika a docházka ke koním pro ty, kteří nemohou mít vlastního koně. Když si totiž chce obyčejný člověk zajezdit v okolí Děčína, moc možností není. Bohužel naše růžové představy se nám rozplynuly během relativně krátké doby. Nějak se nám v těch našich představách nepromítnul lidský faktor. Nejhorší práce je bohužel totiž vždycky s lidmi. Přišli, navyprávěli hory doly, udělali pár fotek na facebook a instagram. Naplnit a odvézt jedno poloprázdné kolečko hnoje byla akce na celý den, velmi často nechali neuhrazené škody a zase odešli... No zkrátka a dobře to nešlo.

Museli jsme se přizpůsobit novým podmínkám, změnit koncept ranče a naše uvažování. Proto jsme se rozhodli jít cestou ustájení pro velmi malý počet koní tak, aby na našem Zeleném ranči zůstal kamarádský duch, klid a pohoda, která tolik chybí na jiných rančích díky vysokému počtu koní a jejich majitelů.

Na ranči se "nenosí" kdo je jak oblečený, v čem jezdí, kolik jeho kůň stál, pomluvy a zákeřnosti.... ale naopak si vypomáháme jak můžeme. Majitelé mohou dle svých možností a chuti přiložit ruku k dílu, díky tomu jsou součástí toho všeho, co se na ranči děje. Zakládáme si na úzkém a přátelském kolektivu.

Trvalo nám 2,5 roku než jsme naplnili stav. Všem zájemcům děkujeme, ale aktuálně žádné další nové koně nepřijímáme.

V případě Vašeho vážného zájmu budeme však rádi, když nás oslovíte. Pokud si vzájemně "sedneme", zařadíme Vás na naši čekací listinu uvolní-li se nám místo.