Přístřešek

20.01.2019

Dneska jsme dokončili poslední detaily na střeše nového přístřešku pro koně. Díky velké kamarádské pomoci se dílo vcelku povedlo. Ze stavitelského hlediska, to není asi žádná TOPovka, ale my jsme nadšení. Jakmile to bude jenom trošku možné, doděláme podlahu. Přístřešek má trapézovou střechu. Z venku je obitý prkny o šířce 2cm a ze vnitř je obitý 3cm fošnami (pro opírání koní). Jedna třetina přístřešku slouží jako uzavřený box, který v budoucnu poslouží jako porodnice. Zbývající dvě třetiny přístřešku jsou otevřené.

Ačkoliv jsme se stresovali, aby byl přístřešek postavený před zimou, koně ho stejně využívají minimálně. Zase ta moje ženská měla pravdu... :D

Koně jsou kvalitně nasrstěný, mají neomezený přístup k senu. Dostávají také speciální müsli s hromadou vitamínů, které potřebují.

Koně všeobecně preferují neomezený pohyb venku a ani v nejhorším počasí se nechodí schovávat pod střechu. V létě bude přístřešek využívaný určitě na plno nejen kvůli stínu, ale také kvůli hmyzu - to jsme se už přesvědčili v roce minulém.