Únor - Březen 2019 - NOVINKY

13.03.2019

Po delší odmlce aktualizujeme stav u nás na ranči. Protože jsme očekávali "příchod naší malé pomocnice" nebyl moc čas na psaní příspěvků či jiné aktivity, které nebyly tak důležité jako chod domácnosti a ranče dokud zkrátka neporodíme :)

Početní stav koní máme stejný. Podařilo se nám sehnat dostatek velmi kvalitního sena, za současné senové krize, za velmi pěkné peníze. Seno raději navážíme po pár kusech, aby se nám neopakoval příběh s plísní a hnilobou. Seno rozvážíme po kolečkách do obou výběhů stejně tak rozvážíme vodu v kolečku. Aktuálně denně spotřebují koně okolo 100l vody. Je to vcelku dřina a časově i dost náročná (cca 2 hodiny každý den) výhodou je však to, že člověk musí jít dát koním v jakém koliv počasí (převážně to je samozřejmě zima déšť vítr a mráz) každý den a to má neuvěřitelně kladný efekt na imunitu. Zatímco jsem od malička byl minimálně 2x nemocný v průběhu jara a 2x v průběhu podzima každý rok a to nepočítám nespočet nachlazení spolu s rýmou, od té doby co se staráme o koně (rok a půl) jsme neměli ani rýmu ani jsme nebyli nemocní.

9. měsíc těhotenství, těsně před porodem
9. měsíc těhotenství, těsně před porodem

Dále jsme přišli s řešením co s koblihama. Trus je achylovou patou asi každého chovatele koní a určitě nejen koní. Toto téma zpracujeme určitě trochu víc detailněji v některém z příštích příspěvků. 


Aktuálně se připravujeme na rozvod vody s napáječkama, elektriky a kamerového systému v celém výběhu a ještě kousek dál je to krásných 300m. Odměnou však bude to, že se nebudeme muset starat o vodu a vše budeme mít pod dohledem díky online kamerám.