3 velké novinky

09.04.2018

Marně se snažíme dokopat k tomu, že nasdílíme naše velké novinky. Práce okolo koní je zkrátka hodně, vizí ještě více zatímco peněz a času rapidně ubývá. 

První velkou novinkou, kterou máme již delší dobu, takže to možná ani novinka vlastně není... je pořízení 3 poníků typu Mini Shetland Pony. Krásný sedmiletý bílý hřebeček, kterému jsme dali trochu záměrně komické jméno Lubošek (i když papírově se jmenuje Kobus) a dvě hnědé kobylky čtyřletá Rozárka a čtrnáctiletá Lucka. Mimochodem Lubošek na tolik okouzlil některé členy naší rodiny, že se mu rozhodli vytvořit facebookový profil s názvem "Luboš Král"  sledujte, sdílejte :D Poníky jsme kupovali se záměrem, že budeme vozit i děti do cca 6-7 let věku. Zároveň bychom koníky chtěli využívat na vypásávání trávy okolo domu, kde je půda relativně dost měkká a velké kobyly tam pouštět proto nemůžeme.

Druhou velkou novinkou je, že se nám toto trio stihlo rozrůst o dalšího člena tedy spíš členku. Je to černá kobylka, kterou jsme pojmenovali Kofee, která se narodila 

Protože si chceme nechat celkem 3 poníky tak třetí novinkou je, že jsme museli vykastrovat Luboška, který je otcem Kofee. Takže Lubošek ve druhém odstavci představený jako hřebeček je ve čtvrtém odstavci již valášek. V brzké budoucnosti plánujeme prodat 14 letou Lucku, která je sice moc hezká, ale 4 poníky mít nemůžeme a nechceme.

Aktuálně tedy máme 2 kobyly Haflinga, které Markét přiježďuje a 4 mini poníky. Koně máme ve dvou výbězích, protože s Luboškem cloumaly všechny hormony a začal nám po Haflingách skákat a šílet, takže jsme koně na krátko spojili a zároveň zase opět rozdělili.

Všechny koně máme již po strouhání kopyt, očkování, odčervení. 

Aktuálně stavíme hnojník, připravujeme se na stavbu kruhovky a zároveň na vetší přístřešek pro koně a uskladnění 8-10 balíků sena, takže se nudit určitě nebudeme.